2017. augusztus 22., kedd - Menyhért
Rotary Pécs
Heinemann  István, Alkormányzó, Alapítási megbízott beszéde
Pécs, 2008. július 9.
Nagy örömömre szolgál, hogy most itt állhatok az Önök érdeklődő tekintete előtt, és nyitott szívvel és füllel várják, várjátok, hogy mit fogok mondani Rotaryról, és egyáltalán mi is az, hogy Rotary.
18 éve élek a Rotary világában és mégsem volt könnyű vagy annak ellenére nem volt könnyű eldöntenem, hogy miről beszéljek. A hivatalos anyagról, vagy arról a sok élményről, ami 18 év alatt jött össze és életem részévé vált és amiért úgy gondolom, érdemes volt Rotary taggá válnom, és hogy tudom azt a 10 órányi anyagot 3 órába besűríteni, na jó ne ijedjenek meg, csak 40 percbe.
Megpróbálok ellenben a 40 percben a Rotaryról általános ismertetőt és a felhalmozódott élményanyagot is adni.
Rövid bemutatkozás saját életemről és Rotary-s múltamról.
A Clubtagság is ezzel kezdődik, hogy barátok lehessünk meg kell, hogy ismerjük egymást.