2017. augusztus 22., kedd - Menyhért
A Rotaryról általában
A Rotary-t Paul Harris és három barátja alapította Chicago-ban 1905-ben. Azóta világméretű mozgalommá fejlődött, melyben 200 országban közel 33 000 klubja működik több mint 1,2 millió taggal.
E szervezet jelentős erkölcsi és anyagi potenciállal rendelkezik. Az utóbbi évek legjelentősebb akciójaként e szervezet vásárolta meg a fejlődő országok részére a gyermekbénulás elleni oltóanyagot 1 milliárd $ értékben. Magyarországon az első Rotary Klub 1925-ben alakult. A szegedi klub elnöke hosszabb időn keresztül Szent-Györgyi Albert volt. Az Rotaryt, lévén amerikai ihletésű, 1941-ben betiltották. 1989-ben Budapesten alakult újjá az első klub kb. 60 taggal, és további klubok ezt követően alakultak meg Budapesten, Pécsett, Szegeden, Sopronban, Győrött és Szombathelyen.
Normálisan 40-50 klub alkot egy districtet. Ezt értük el tavaly, mikor 42 Clubbal megalakult a magyarországi District (kerület), akinek első kormányzója Kovács Imre a RC Budapest pastpresidentje (volt elnöke) lett.