2017. október 18., szerda - Lukács
Anyagi kötelezettségek
A vastag pénztárca nem követelmény. Ennek ellenére a Rotary tagság feltételezi, hogy az érintett fizetni tudja a nem jelentéktelen tagdíjat, - nálunk jelenleg évi 60.000,- Ft - képes viselni a heti meetingek és egyéb rendezvények kiadásait és hozzá tud járulni a Rotary akciók költségeihez.
Mindez nem terhelheti érezhetően a családi költségvetést és gátolhatja a tag személyes kötelezettségeinek – pl. szülők, rokonok támogatása – teljesítését. A Rotary tagság nem ajánlható annak, aki nem tudja, vagy nem akarja vállalni ezen anyagi terheket. A Rotary szervezet egy nagyon jól összefogott szervezet.
Világelnöke van, tisztségviselői, 5 Régiós Igazgatósága, mi Zürichhez tartozunk. Ide kell minden jelentést eljuttatni és a tagdíjat (nemzetközi részét).