2017. október 18., szerda - Lukács
5000 USD értékű adomány a pécsi Gandhi Gimnázium részére
A Pécsi Gandhi Gimnázium Magyarország és egyben Európa első roma nemzetiségi, érettségit adó intézménye. Egyik épületében évek óta megoldatlan problémát jelentenek az elavult nyílászárók.
Gulyás Zsuzsa kezdeményezése eredményeképpen a Seattle városi Rotary Club és a Seattle – Pécs Testvérvárosi Társaság 2012. októberében 5000 dollárt adományozott a gimnáziumnak. A projekt lebonyolításában a Rotary Club Pécs is közreműködött. Dr. Kékes Ferenc elnök és Eördögh Zsolt szervező munkája elengedhetetlen volt a folyamat megvalósulásában. A támogatás megérkezése után az étkező ablakainak és ajtóinak cseréje megtörtént. Mire a novemberi hideg idők beköszöntöttek, meleg ebédlő várta a diákokat. A project zárását Derick Paszternak Úr, aki Magyarországon született és kiválóan beszél magyarul, a Rotary Club Seattle részéről személyesen ellenőrizte 2013. áprilisában.