2017. augusztus 22., kedd - Menyhért
Hallásszűrés
Klubunk egy sikeres támogató projektje - Hallásszűrés

Pupp Lajos elnöki évében (1998/1999) a Rotary International és az 1910-es disztrikt segítségével a Matching Grant kínálta lehetőséget felhasználva egy projektet fogalmazott meg, amely a csecsemők hallásszűrését, illetve a halláskárosult gyermekek hallásjavító műtétjeit kívánta előmozdítani.
Franz Harnoncourt-Unverzag governor úr gyors és hathatós támogató döntésének köszönhetően pályázat útján sikerült Klubunknak a Rotary Alapítványtól 10.000 $ (3 millió forint) támogatást kapni.

Az összeget dr. Pítel József, a PTE ÁOK Füll-Orr-Gégeklinika igazgatója, az eljárás szoftverének megalkotója, valamint dr. Vincze Olga, a Kerpel-Fronius Megyei Gyermekkórház főorvosa, az eljárás gyakorlati végrehajtója már az 1999/2000-es rotaris év elnökétől, Varsányi Ferenctől vehette át. Fittler Miklós (2000/2001) már működés közben tudta Günter Ertler governornak a műszert az említett kórházban bemutatni.

A projekt támogatására Pupp Lajos barátunknak sikerült a további évek kormányzóit is megnyernie.

Az elnöki éveken túllépő projektek folyamatos támogatására jó példa Pupp Lajos kezdeményezése.